Zarjaveli možgani? Ne, hvala.

Želim vam veliko zabave ob treniranju možgančkov.

naloga za petek, 5. 2. 2021

Tokratna naloga so logične uganke.

naloga za ponedeljek, 25. 1. 2021

Tokrat imamo zbranih 100 ugank. Veliko, kajne? Super, je veliko izbire. Klikni na povezavo, poišči 5 ugank, ki se ti zdijo najzanimivejše. Odgovori se skrivajo na strani čisto spodaj. Najprej sama poišči odgovor na uganko, nato pa uganko povej domačim družinskim članom. Kako uspešno ste rešili uganke?

naloga za ponedeljek, 18. 1. 2021

Tokrat vam prilagam povezavo do napotkov, vaj in pozitivnih učinkov vaj na naše počutje. Nasvete in vaje preberi, jih izvedi in razmisli, ali se je tvoje počutje kaj spremenilo. V kolikor se ti zdijo nasveti in vaje koristne, jih lahko vključiš v svoj vsakdan.

naloga za ponedeljek, 11. 1. 2021

Tokrat si oglejte kratek video. Nato pa si izberite eno aktivnost, ki je omenjena v videu (šah, branje, križanka, spomin, strateška igra, miselna igra…) in si malo razmigajte možgančke.

naloga za ponedeljek, 4. 1. 2021

Uganki za kodranje možgančkov

Uganka 1 – obcestne težave

Vozniku avtomobila so med menjavanjem kolesa s predrto pnevmatiko v kanalizacijski jašek padli vsi štirje vijaki za pritrditev kolesa. Zaman se jih je trudil dobiti nazaj in tudi nikjer v bližini ni bilo za dobiti nadomestnih vijakov. Skoraj se je že sprijaznil z dejstvom, da bo moral prespati v avtomobilu, nakar mu mimoidoči otrok pomaga rešiti problem. Po nasvetu je uspešno pritrdil kolo in se brez zapletov odpeljal do najbližje mehanične delavnice.

Kakšen nasvet mu je dal mimoidoči otrok?

Uganka 2 – čarovničino darilo

Nekoč pred davnimi časi, je princ plemenite krvi potoval po deželi in iskal primerno življenjsko sopotnico. V dneh, ko se je poletje že prevešalo v jesen, je naletel na kočo, v kateri je živela stara čarovnica. Utrujeni popotnik jo je prosil, če sme prenočiti pri njej in ta mu je rade volje ponudila hrano in pijačo ter toplo posteljo. Zjutraj, preden se je princ odpravil spet na pot, mu je čarovnica poklonila darilo rekoč: “Vzemi to majico. Na svojem potovanju boš naletel na široko reko, ki jo boš moral prečkati in nikjer ne bo mostu, zato boš moral plavati na drugi breg. Če boš oblekel to majico, te bo ta obvarovala, da se ne boš utopil.” Popotnik je hvaležen vzel ponujeno in se odpravil naprej na pot. Čez sto dni in sto noči je res naletel na reko, pred katero ga je svarila čarovnica. Ampak, glej ga zlomka, na koncu se je izkazalo, da je lahko varno prečkal reko tudi brez majice, ki mu jo je podarila čarovnica. Zakaj?

Rešitev 1. Otrok mu je rekel, da naj odvije po en vijak na vsaki od preostalih treh koles in z njimi pritrdi nadomestno kolo.

Rešitev 2. Princ je prespal pri čarovnici septembra. 100 dni kasneje je bila zima in reka je zato bila zamrznjena. Reko je lahko prečkal preko ledu.

naloga za ponedeljek, 21. 12. 2020

Tokratna naloga bo malo drugačna. Vsaka naj se spomni vsaj ene uganke, ter naj jo zapiše na Novoletni zid ugank (spodnja povezava). Ob objavi uganke so možni tudi komentarji. Povabljene ste, da poskusite najti prave odgovore. Lahko objavite tudi več ugank.

Veselim se vaših ugank.

Želim vam prijetne praznike. V novem letu pa veliko uspeha in zdravja.

Učiteljica Urška

naloga za ponedeljek, 14. 12. 2020

Tokrat se bomo igrali igro Spomin. Poglej, ali imaš doma družabno igro Spomin. Drugače, pa si oglej spodnja navodila in si igro ustvari sama. Navodil ni potrebno tiskati. Sličice lahko ustvariš tudi sama. K igri povabi družinskega člana. Želim vam veliko zabave in uspešnega treniranja spomina.

Za dodatno treniranje možgančkov, prilagam še eno idejo, ki sem jo našla na internetu. Morda ti pride prav.

naloga pa ponedeljek, 7. 12. 2020

Da si malo odpočijete od lateralnih ugank, vam tokrat pripenjam navodila za družinsko igro L-game. Igro smo se že igrali tudi v šoli. Skrbi pa za to, da možgančki ostanejo aktivni :).

Igro si najprej izdelajte in nato k igri povabite družinske člane. Naj vam polepša praznični december.

• naloga za ponedeljek, 30. 11. 2020
  1. Naredi gibalno vajo za prebujanje možgančkov.
  2. Danes se počutim kot _________________( letni čas).
  3. Lateralna uganka: E D T Š P __ __ __ Katere črke sledijo?
  4. Lateralna uganka: Česa nikoli ne jeste za zajtrk?
  5. Lateralna uganka: Katero število manjka?

naloga za ponedeljek, 16. 11. 2020

1. Naredi eno od gibalnih vaj za prebujanje možgančkov, ki smo jih delali v šoli.
  2. Kako se danes počuti? Odgovori si na vprašanje, lahko kaj narišeš ali pokažeš s pantomimo.
  3. Skrb za okolje. Klikni na spodnjo povezavo, preberi basen in reši 1. in 2. nalogo. Lista ni potrebno natisniti.

naloga za ponedeljek, 9. 11. 2020

1. Naredi eno od vaj za prebujanje možgančkov, ki smo se jih učili v šoli.
  2. Danes se počutim kot__________________ (pokaži s pantomimo)
  3. Reši lateralni uganki.
  4. Po spodnjih navodilih si pripravi igro L-game. Poišči soigralca se skupaj igrajta igro.

a) Moški gre vsak dan v službo. Vsakič se do desetega nadstropja pelje z dvigalom. Od desetega pa do dvajsetega nadstropja gre peš. Ko gre domov, pa gre od dvajsetega do pritličja z dvigalom. Zakaj?

b) V enosmerni ulici je stal policijski avto z dvema policistoma, ki sta bila posebej pozorna na voznike, ki kršijo prometne zakone. Taksist je šel v nasprotno smer, vendar policista nista reagirala. Zakaj?

naloga za ponedeljek, 19. 10. 2020:

1. Naredi eno od vaj za prebujanje možgančkov, ki smo se jih učili v šoli.
  2. Danes se počutim, kot ___________(kakšno?) vreme.
  3. Reši lateralni uganki:

a) Koliko knjig lahko v povprečju spravite v prazen nahrbtnik? (eno)

b) Ženska je prišla do moškega, ki je sedel za pultom in mu izročila knjigo. Pogledal jo je in ji rekel 4 €. Plačala mu je in odšla ven brez knjige. Videl jo je oditi, vendar je ni poklical. Zakaj? (plačala je zamudnino)

4. Prosi nekoga, da se s tabo igra igro tri v vrsto.

(Visited 245 times, 1 visits today)